Zabawki haba: marzenie dla dziecka, już w modelu sprzedaży b2b

Zabawki w idealny sposób pobudzające kreatywność dziecka, a dodatkowo pięknie przemyślane i zaprojektowane oraz bezpieczne, to marzenie wielu rodziców. Takie właśnie są produkty firmy HABA: przyjazne, o designie stworzonym z myślą o potrzebach najmłodszych. Czy jest coś bardziej atrakcyjnego, niż oferta tego typu popularnych zabawek w cenach hurtowych, z odjęciem sporych kosztów ich transportu do sklepu?

 

zabawkaSprzedaż b2b a świat zabawek

Sprzedażowy model dropshipping wyszedł poza niszę rynkową. Obecnie coraz większa ilość sprzedawców decyduje się przejść na ten model, „odhaczając” tym samym z faktury niepotrzebne już im koszta wysyłki od hurtownika do sklepu.

Dropshipping nie polega na niczym innym, jak po prostu na zlikwidowaniu procesu transportu zamówionych towarów do magazynu sklepu od hurtownika. Zamiast tego sklep wydaje konkretne dyspozycje hurtowni, informując ją o ilości zakupionych w danym okresie towarów, a następnie hurtownia zajmuje się wysyłką konkretnych, zamówionych w sklepie produktów do klientów z listy. Dzięki takiemu modelowi sprzedaży sklepy nie muszą już w kosztowny sposób zamawiać dużej ilości produktów do swoich magazynów ryzykując ich uszkodzeniem i tym, że nie sprzeda się cała dostawa. Po prostu prowadzą sprzedaż online, a następnie o całą część związaną z zamówieniem towarów i ich wysyłką do klientów załatwia hurtownik.

Tego rodzaju rozwiązanie wydaje się idealne w świecie produktów dla dzieci, takich jak zabawki. Podczas transportu z hurtowni do sklepów często potrafią ulegać one niepotrzebnym uszkodzeniom – natomiast w dropshippingu klienci otrzymują zamówione zabawki dużo szybciej (co skutkuje ich zadowoleniem, a ono z klei przekłada się na frekwencję zakupów) oraz ze skróconą drogą transportu, co w sporym stopniu niweluje możliwość nieprawidłowego zapakowania i zabezpieczenia produktu oraz jego uszkodzenia (zabawka mniej „podróżuje” w drodze od wytwórcy do klienta). Jedyną wadą jest możliwość pomyłek w adresach wysyłki, jednak problem ten załatwia dobra komunikacja między sklepem a dostawcą/hurtownią – takie kontakty są w dropshipingu kluczowe i zapewniają wysoką jakość obsługi.

 

kreatywna zabawkaKreatywne zabawki haba lubią ten model sprzedaży

Wiele sklepów posiadających rozbudowaną ofertę kreatywnych zabawek, które budzą wyobraźnię dzieci i uczą je rozwiniętego i złożonego myślenia, oferuje sprzedaż online. Sprzedaż dropshippingowa jest idealnym rozwiązaniem dla tego typu biznesu: tak naprawdę niweluje konieczność posiadania stacjonarnego sklepu, a całkowicie wystarczający jest zamiast tego sklep online:

  • z dobrą i czytelną, intuicyjną nawigacją,
  • stale wzbogacanym asortymentem i menu,
  • jasnymi i klarownymi opisami oferowanych produktów,
  • atrakcyjną oprawa wizualną,
  • szybkim mechanizmem zakupu i czytelnymi danymi kontaktowymi.

 


 

zabawki dla dzieciŹródła artykułu:

 


 

samochodzikZatem sprzedaż zabawek, m.in. firmy HABA, w dropshippingu zapewnia benefity zarówno:

  • wymagającym rodzicom zaopatrującym się w zabawki online (nie muszą już marnować czasu na chodzenie po sklepach, wszystko załatwiają przez internet i następuje to szybko, a sprzedaż i dostawa przebiegają w ekspresowym tempie),
  • właścicielom sklepów z zabawkami, którzy mogą nareszcie pozbyć się problemów z dostawą towaru do swoich magazynów (koniec kosztów transportu i magazynowania) i zapewniają sobie grono zadowolonych z szybkiej i rzetelnej obsługi klientów. Sprzedaż, w tym także zabawek, przechodzi już od dobrych kilku lat na modele online i na pewno jest to dobry krok w stronę efektywniejszej i bardziej przyjaznej dla obu stron transakcji sprzedaży.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *