Obecnie na atopowe zapalenie skóry cierpi ogromna ilość ludzi na całym świecie. Osoby z tym schorzeniem borykają się z problemem swędzącej skóry, która nie tylko jest wysuszona, ale także pojawiają się na niej zmiany. Atopia jest, więc bardzo uciążliwa, ale można z nią skutecznie walczyć wiedząc, w jaki sposób dbać o naszą cerę.

 

AZS

atopowe zapalenie skóryAtopowe zapalenie skóry bardzo często znane jest także, jako egzema, bądź też wyprysk i objawia się nie tylko wysuszeniem skóry, ale też jej świądem. Często pojawiają się także zmiany w postaci wyprysków oraz grudek, które jeśli zostaną zakażone podchodzą ropą. Tym samym nasza cera staje się o wiele bardziej delikatna, cienka i podatna na uszkodzenia. Objawy AZS pojawiają się już w pierwszych miesiącach życia, lokalizują się głównie na

  • twarzy,
  • klatce piersiowej
  • kończynach.

Niekiedy z czasem zanikają, lecz wiele osób z problemem tym boryka się aż do późnej starości.

 

atopowe zapalenieZmiany z AZS

Jeśli chcemy przyjrzeć się zmianom, jakie wywołuje choroba, musimy mieć świadomość, że najbardziej widoczne są one na naskórku. Dzieje się tak, dlatego, że poszczególne jego warstwy nie przylegają do siebie dokładnie, a tym samym choroby potęguje się. Dodatkowo nasza skóra wyróżnia się rozszerzonymi porami, co sprawia, że wygląda na kilka lat starszą. Współcześnie AZS jest jedną z najczęściej występujących chorób o charakterze dermatologicznym. Może przytrafić się każdemu, bez względu na to, z jakimi alergenami ma, na co dzień do czynienia.

 

maśćMaści przeciwzapalne

Doskonałymi preparatami, jakie to warto stosować, aby troszczyć się o naszą skórę, która to boryka się z problemem atopowego zapalenia skóry są maści o charakterze przeciwzapalnym. Takie maści najlepiej uzyskać udając się do lekarza dermatologa, ponieważ dobierze on właściwe składniki do potrzeb naszej skóry. Niegdyś przepisywane były maści ze sterydami, ale niosły one ze sobą poważne uboczne skutki. Skóra stawała się blada i wrażliwa, dlatego też współcześnie owe produkty odrzucono na rzecz maści przeciwzapalnych. Istotne jest także, aby ulżyć swędzeniu, dlatego też w procesie pielęgnacji stosuje się środki przeciwhistaminowe. Czasami rehabilitacja skóry z AZS polega także na naświetlaniu promieniami UV. Naturalnie powinniśmy także zadbać, aby z naszego środowiska wyeliminować te czynniki, które są dla nas alergenami, z a także mieć na uwadze codzienną higienę skóry, albowiem dzięki temu zmniejszy się ryzyko wystąpienia infekcji. Należy zadbać o właściwe oczyszczanie twarzy oraz skóry ciała i stosować do tego celu specjalistyczne płyny i toniki, które można zakupić w aptece. Dbając o skórę należy ją także odpowiednio nawilżać. Warto stosować dobrej jakości kremy, które to mają działanie nawilżające, a tym samym nasza skóra stanie się mocniejsza i mniej podatna na uszkodzenia. Oczywiście warto obserwować jak nasza skóra reaguje na kosmetyki. Jest to istotne, ponieważ wielka ilość kosmetyków nie jest wskazana dla alergików i należy wybierać sprawdzone preparaty, które to alergii nie wywołają, a tym samym nie pogorszą stanu naszej skóry.

 


 

zapalenie skóryWięcej informacji:

 


 

 

początek atopiiPodczas procesu rehabilitacji skóry z problemami AZS należy także pamiętać o diecie. Właściwie dobrane produkty żywieniowe mogą w znacznym stopniu złagodzić nieprzyjemne objawy. Co więcej, powszechnie uważa się, że osobom chorym na atopowe zapalenie skóry świetnie służą także wyjazdy nad morze, albowiem panuje tutaj znacznie większa wilgotność powietrza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *