Przeprowadzki są naturalnym elementem naszego życia. Każdy choć raz, w trakcie jego trwania, był zmuszony do zmiany miejsca zamieszkania. Chcielibyśmy w tym miejscu poruszyć kilka kwestii związanych właśnie z przeprowadzkami. Jak organizować takie przenosiny, aby żaden z transportowanych elementów nie został uszkodzony?

 

kartonyPrzygotowania do przeprowadzki

Pierwszym elementem o jaki warto zadbać jest oczywiście przygotowanie do przeprowadzki. Warto pamiętać, aby podczas całego procesu unikać pośpiechu. Jak wiemy pośpiech jest złym doradcą i w tym przypadku może sprawić, że nie będziemy w stanie uniknąć strat i uszkodzeń podczas przeprowadzki. Podstawowym elementem każdego działania jest plan. I taki właśnie plan powinniśmy sporządzić chcąc przewieźć wszystkie swoje rzeczy do nowego lokum. Jakie działania wpisują się w definicję przygotowań? Przede wszystkim musimy podzielić nasze rzeczy na dwie zasadnicze grupy. W jednej znajdą się przedmioty drobne a drugą utworzą przede wszystkim meble i duże elementy wyposażenia mieszkania. Zresztą bardzo podobnie przebiegają przeprowadzki biur. W pierwszej kolejności powinniśmy przygotować i zabezpieczyć drobne przedmioty. Rodzaj zabezpieczenia zależy oczywiście od materiału z jakiego są wykonane. Wszelkiego rodzaju szkło powinno być przewożone w specjalnie oznaczonych kartonach. Każdy szklany element musi być zabezpieczony osobno. Talerze czy szklanki można po prostu owijać w gazety lub użyć do tego celu folię „bąbelkową”. Równie ważny jest sam transport, ale o tym powiemy szerzej za chwilę.

Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na wszystkie ważne dokumenty jakie znajdują się w naszym domu. Powinniśmy je zgromadzić w jednym miejscu i tak naprawdę najlepiej jeżeli przewieziemy je osobiście. Różnego rodzaju świadectwa czy akty notarialne są na tyle istotne, że nie warto ryzykować ich transportu z innymi rzeczami.

 

zapakowane mebleBłędy podczas przeprowadzki

Karygodnym błędem, który co ciekawe popełnia wiele osób, jest przewożenie mebli wraz z zawartością. Firmy przeprowadzkowe coraz rzadziej godzą się na takie rozwiązanie ponieważ transport taki jest dużo bardziej uciążliwy i przede wszystkim ryzykowny dla samych mebli. Jeżeli zatem przygotowujemy wyposażenie salonu lub kuchni do przeprowadzki to pierwszą czynnością, jaką powinniśmy wykonać, jest opróżnienie szuflad, szafek i szaf. Jeżeli wydaje Wam się, że szafy zawierają tylko lekkie ubrania to jesteście w wielkim błędzie. Ubrania te ważą co prawda niewiele, ale jeżeli zbierzemy je wszystkie razem to generują one spory ciężar.

 

Jak zabrać się za transport

Wiele osób zastanawia się w jaki sposób przetransportować np. meble kuchenne na wymiar lub meble biurowe? Tak naprawdę istnieją dwa rozwiązania tej sytuacji. Możemy transportować poszczególne elementy (szafki) oczywiście zabezpieczając je za pomocą specjalnej folii. Możemy też zdemontować meble i dokonać ponownego montażu już w nowym miejscu. Drugie rozwiązanie ma jednak pewne wady. Pamiętajmy, że meble nie lubią być składane i rozkładane. Poszczególne elementy i mocowania ulegają obluzowaniu i po prostu wyrabiają się. W wyniku tego szafki po złożeniu mogą być dużo mniej stabilne i wytrzymałe. Warto zatem pokusić się o skorzystanie z pierwszego wariantu.

 

transportWybór firmy przeprowadzkowej

Nie zapominajmy, że równie istotnym elementem jest sam transport i przede wszystkim wybór odpowiedniej firmy przeprowadzkowej. Warto pamiętać, że nawet najlepiej zabezpieczone meble mogą ulec uszkodzeniu jeżeli przewozimy je w sposób nieprawidłowy. Dlatego też wybór prawdziwych fachowców w tym przypadku jest szalenie istotny. Oto bowiem cały nasz wysiłek może zostać zniweczony przez niekompetentne osoby. Wybór firmy to tak naprawdę temat na osobne rozważania. Jednakże w dobie Internetu nie powinniśmy mieć trudności z wyszukaniem i sprawdzeniem danego fachowca. Możemy także skorzystać z podpowiedzi znajomych, którzy mogą polecić nam kogoś sprawdzonego.

 

Przeprowadzka to bardzo ważne wydarzenie w naszym życiu. I w zasadzie nieistotne jest czy przeprowadzamy nasze mieszkanie, dom czy też biuro. Do każdej z tych czynności należy się odpowiednio przygotować. Tylko po to, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek i tym samym dodatkowych, niepotrzebnych kosztów.

 


 

 

przeprowadzki domuWięcej informacji:

 


 

 

wyprowadzkaO czym pamiętać przy przeprowadzce:

  • Zachować spokój,
  • Drobne rzeczy posortować i pochować do danych kartonów
  • Wypakować wszystko z mebli
  • Meble zabezpieczyć folią oraz taśmą
  • W skrajnych przypadkach zabezpieczyć roku aby uniknąć obicia

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *