Zakup nowych okien i drzwi zawsze wiążę się z bardzo dużym wydatkiem i niesamowitym kłopotem. Nigdy nie wiadomo bowiem, jakie okna wybrać i który producent okien jest najlepszy. Wprawdzie na rynku działa bardzo wiele różnych stowarzyszeń oraz firm prywatnych, które co roku organizują specjalne konkursy, mające na celu wyłonić producentów najlepszych okien. Uczestnicy tych konkursów dokonują jednak odpowiednich wpłat za zgłoszenie swoich okien i po części traktują takie rankingi jako zwykłe działania marketingowe, dzięki którym mogą pozyskać masę nowych klientów. Obiektywnych rankingów najlepszych producentów okien i drzwi niestety nie ma, a szkoda, bo z pewnością wiele osób kierowało by się opinią fachowców przy zakupie nowych okien. Jeżeli przeanalizujemy prywatne rankingi to możemy sporządzić listę najpopularniejszych producentów okien w Polsce.

 

 

Popularni producenci okien i drzwi

Jak pokazują prywatne badania i opinia klientów, największym zaufaniem cieszą się firmy AdamS, Stollar i Drutex, która w Polsce ma chyba najbardziej rozbudowaną kampanię marketingową. Poza podium znalazły się z kolei takie firmy jak Termo Profil, Plastimet, Eko-Okna, KNS, Oknoplast, Petecki, Dobroplast i Witraż. Producenci okien i drzwi bardzo często zachwalają jakość i cenę swoich produktów, jednak w rzeczywistości parametry okien często mają się nijak do parametrów, które deklarują nam producenci. Warto pamiętać również, że wybór okien w dużej mierze zależy od naszych prywatnych preferencji. Jeżeli poszukujemy bezpiecznych okien antywłamaniowych, to może okazać się, że okna mniej znanej firmy będą się spisywać lepiej niż okna z wyższej półki, znanych producentów.

 

 

okno2Przepustowość powietrza

Najnowsze badania na przepustowość powietrza, obciążenie wiatrem i wodoszczelność wykazały, że okna wyprodukowane przez Oknoplast, Stollar i Budvar Centrum najlepiej przeszły testy, dlatego też, jeżeli potrzebne są nam porządne okna albo drzwi balkonowe, to właśnie z oferty tych producentów powinnyśmy skorzystać w pierwszej kolejności.

W badaniach tych najgorzej poradziły sobie firmy

 • AdamS H.,
 • Eko-Okna,
 • Dobroplast
 • Termo Profil,

gdzie przepuszczalność powietrza, była znacząco większa.

 

oknaBezpieczeństwo

Zdecydowana większość współczesnych włamywaczy wchodzi do naszego mieszkania właśnie przez okna, dlatego też kolejnym, bardzo ważnym parametrem, jest właśnie bezpieczeństwo antywłamaniowe. Im lepiej okno zabezpieczone, tym oczywiście włamywacz będzie miał ciężej włamać się do naszego mieszkania. Oferta producentów okien antywłamaniowych na naszym rynku jest naprawdę bardzo bogata, a osoby którym zależy na bezpieczeństwie, bez żadnego większego problemu znajdą odpowiednie okna. Musimy jednak pamiętać, że jeżeli nasze okna oznaczone są magiczną nazwą „antywłamaniowe” nie zawsze musi to być prawdą.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę obecny stan techniki okiennej, należy bardzo wyraźnie powiedzieć, że okna które w 100% ochronią Nas przed włamaniem nie istnieją i jak twierdzą najwięksi specjaliści, nigdy istnieć nie będą. Stosowane przez producentów pojęcia „okna antywłamaniowe” są w pewnym sensie zabiegiem czysto marketingowym. W odniesieniu do okien, można mówić wyłącznie o stopniu odporności na włamywaczy, czyli tak naprawdę o czasie, jaki będzie potrzebny włamywaczowi do nieuprawnionego otwarcia naszych okien.

okna antywłamaniowe2Według specjalistów od włamań, największe bezpieczeństwo zagwarantują nam okna antywłamaniowe następujących producentów:

 • Oknoplast,
 • Stollar,
 • Drutex
 • Termo Profil.

 

 

Okna energooszczędne

W Polsce coraz większą popularnością cieszą się również okna energooszczędne. Należy pamiętać, że wymiana starych okien, jest jednym z niezbędnych elementów kompleksowej termomodernizacji naszego mieszkania. Okna energooszczędne pozwolą zmniejszać straty ciepła w naszym mieszkaniu, co jednocześnie pozwoli nam znacząco zmniejszyć wydatki na ogrzewanie domu.

okna energooszczędneWedług badań, najlepsze okna energooszczędne znajdziemy u następujących producentów:

 • Stollar,
 • Eko-Okna,
 • AdamS H,
 • Dobroplast,
 • Termo Profil
 • KNS.

 

Wybór najlepszych okien i drzwi Katowice jak widać jest nie lada wyzwaniem i tak naprawdę dużą rolę odgrywa tutaj nie tylko marka, ale również cena i dostępność okien w naszej okolicy. Jeżeli planujemy jednak wymianę dużej ilości okien, to warto poświęcić nieco czasu i zapoznać się z ofertami najpopularniejszych producentów, a z pewnością wybierzemy najlepsze okna do swojego mieszkania.

 


 

 

okno3Przydatne informacje na temat okien i drzwi:

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *