Lato, lato, lato czeka…
Choć połowa lata za nami nadal nie miałeś okazji wyjechać na urlop? To nawet dobrze się składa! Dlaczego? Oto kilka ciekawych miast, które warto odwiedzić, co więcej – wszystkie znajdują się w Polsce! Być może zainspirujesz się poniższym rankingiem i wybierzesz się na wyprawę w któreś z wymienionych miejsc? Proponujemy wyprawę do dwóch, zupełnie odmiennych miast: Rzeszowa oraz Wrocławia. Zobacz, z czego słyną i jakie zabytki koniecznie trzeba zobaczyć!

 

rzeszówCel podróży: Rzeszów.

Rzeszów to miasto znajdujące się w południowo – wschodniej Polsce, jest stolicą województwa podkarpackiego. Miasto cały czas się rozwija, znajdują się tutaj między innymi . To również miasto studenckie – znajdują się tutaj zarówno uczelnie państwowe jak i prywatne.

Co warto zobaczyć będąc w Rzeszowie?

Spacerując ulicami miasta podziwiać można wille secesyjne wybudowane pod koniec XIX wieku i na samym początku wieku XX. Zachwyceni będą również wielbiciele synagog – w Rzeszowie można zobaczyć dwie synagogi – staromiejską oraz nowomiejską. Będąc na rynku warto przyjrzeć się miejskiemu Ratuszowi – jego powstanie datuje się na koniec XVI wieku. I choć Ratusz, który można oglądać dziś odbiega od pierwowzoru, wciąż budzi zachwyt. Na uwagę zasługuje również Teatr im. Wandy Siemaszkowej – był to pierwszy profesjonalny teatr dramatyczny, na którego scenie debiutowały ikony polskiego teatru: Kazimierz Dejmek, Adam Hanuszkiewicz czy Ignacy Machowski.

To tylko niektóre z zabytków mieszczących się w Rzeszowie, jednak już one pozwalają poczuć klimat całego miasta.

 

WrocławWrocław – z wizytą u krasnali.

Wrocław, siedziba władz województwa dolnośląskiego – znany ze sławnej Wyspy Słodowej i wszechobecnych maleńkich Krasnali rozrzuconych po całym mieście – można zresztą pobawić się w szukanie ich – wystarczy tylko zaopatrzyć się w specjalną mapkę dostępną między innymi w punktach informacyjnych. Podążanie tropem Krasnali może okazać się wspaniałą rozrywką tak dla młodszych, jak i nieco starszych turystów.
Będąc we Wrocławiu warto zobaczyć Panoramę Racławicką – dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich i technicznych, widz czuje się jakby był przeniesiony w inną rzeczywistość i inny czas.
Nie mała gratka czeka również na miłośników kwiatów i natury – koniecznym punktem wycieczki jest Ogród Japoński. Jest to połączenie kilku typów ogrodów japońskich: publicznego, wodnego, związanego z ceremonią picia herbaty i kamienistej plaży. Zgromadzono prawie 270 taksonów roślin drzewiastych, trzeba przyznać, że jest to unikatowy w Europie, żywy fragment japońskiej kultury. Z kolei najmłodszym turystom na pewno spodoba się wizyta we wrocławskim ZOO, wszak to najstarsze ZOO w Polsce, posiada również największą liczbę gatunków zwierząt.
Wrocław nazywany bywa również „miastem mostów” – nic dziwnego, skoro jest ich tak dużo, że ich dokładnej liczby nie znają nawet sami jego mieszkańcy. Na uwagę zasługuje również Rynek – pełen urokliwych kamienic i kamieniczek – niektóre z nich posiadają nawet swoje nazwy czy może raczej imiona, jak np. kamienica o nazwie Jaś i Małgosia.

 

Kwestia noclegu.

Gdzie się zatrzymać?

Wbrew pozorom wcale nie musisz decydować się na hotel. Zarówno we Wrocławiu jak i w Rzeszowie znajdziesz tańsze hostele. Istnieje również możliwość wynajęcia pokoju w akademiku. Tak naprawdę miejsce, w którym będziesz nocować wcale nie jest takie ważne. Chodzi przecież o to, by jak najwięcej zobaczyć, by obserwować ludzi i poczuć specyficzną atmosferę każdego z opisywanych miast.

 


 

rzeszów mapaOd czego zacząć zwiedzanie:

 

Rzeszowa:

  • synagoga staro i nowomiejska
  • miejski Ratusz
  • Teatr im. Wandy Siemaszkowej

 


 

wrocław obrazWrocławia:

  • Wyspa Słodowa
  • Krasnale rozrzucone po całym mieście
  • Panorama Racławicka
  • Ogród Japoński
  • ZOO
  • Duża ilość mostów
  • Rynek

 


 

dzwonek hotelowyZnane Wrocławskie i Rzeszowskie hotele:

 

Spa Hotel Splendor  – hotel w Rzeszowie oferujący nocleg, konferencje oraz spa

Hotel Brochów – hotel oferujący tanie noclegi we Wrocławiu

Wrocław – Wikipedia

Rzeszów – Wikipedia

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *