Ślub jest wyjątkowym momentem dla Państwa Młodych oraz ich najbliższym osobom. Jest to chwila, która prawdopodobnie więcej się nigdy nie powtórzy. Uwiecznienie tego momentu stanowi niezwykłą pamiątkę, do której można wrócić w każdej chwili aby przypomnieć emocje towarzyszące temu przełomowemu wydarzeniu. Dlatego bardzo ciężkim wyborem przed którym muszą stanąć Państwo Młodzi jest wybór odpowiedniego fotografa.
 
 
 

Poniżej zamieszczone zostały wskazówki, które pozwolą uniknąć błędu przy wyborze fotografa.

 
zdjęcia ślubne

 1. Portfolio – szybka ocena Podstawowym narzędziem oceny kreatywności fotografa jest obejrzenie jego wcześniej wykonanych zdjęć. Szczególnie należy zwrócić uwagę na zdjęcia ślubne. Dobór pleneru oraz oświetlenie jest szczególnie ważne w miejscu, w którym zawieramy związek małżeński. Warto również zwrócić uwagę na obróbkę zdjęć. Niezwykle ważnym aspektem jest ocena próby uchwycenia emocji, blask w oku czy trzymanie się za ręce podczas składania przysięgi pozwala podkreślić ważność i wyjątkowość danej uroczystości. Bardzo ważne jest aby fotograf umiał doskonale wczuć się w uczucia panujące pomiędzy Panną i Panem Młodym. Jej odpowiednie uchwycenie gwarantuje niezapomniane zdjęcia ślubne, a przy okazji przywrócenie emocji z tamtego pięknego dnia.
 2.  
   

 3. Rozmowa – daj się poznać fotografowi Dobry fotograf zawsze stara się ukazać osobowość danej osoby na zdjęciu. Wykonuje to przy pomocy prostych rekwizytów lub uwidaczniając pewne szczegóły ważne dla Państwa Młodych. Szczególnie warto porozmawiać z fotografem na temat własnej wizji zdjęć ślubnych. Zawsze możemy podsunąć nowe oraz ciekawe pomysły, które są związane ze wspólnymi wspomnieniami Państwa Młodych np. miejsce pierwszej randki, czy ulubione miejsce Państwa Młodych.
 4.  
   

 5. Ekonomiczne aspekty – Koszty związane z dojazdem, obsługą a także wynagrodzeniem za wykonaną pracę są elementami koniecznymi do ustalenia. W zależności od marki i miejsca są one niezwykle zróżnicowane. Najdrożej zapłacimy w dużych miastach oraz aglomeracjach, jednak jeżeli pragniemy by dany fotograf przyjechał do nas – 600 kilometrów, musimy liczyć się z dodatkowym kosztem dojazdu oraz noclegu.
 6.  
   

 7. fotografia ślubnaPolecenie i referencje – Szczególnie warto skorzystać z usług sprawdzonego już fotografa, między innymi przez bliskich lub znajomych. Wówczas mamy możliwość ocenienia jego pracy i czy fotograf wywiązał się ze swoich obowiązków w sposób zaplanowany.
 8.  
   

 9. Poszukiwania przez Internet – Poszukiwanie fotografa może odbyć się w dzisiejszej dobie przy pomocy dostępu do Internetu. Coraz więcej profesjonalnych fotografów posiada własne strony internetowe, na której zamieszczone są portfolio. Jednak ocena tak ważnego przedsięwzięcia na odległość, jest dość ryzykowna. Fotografia ślubna jest rzeczą niezwykłą jest doskonała pamiątka która może być przekazywana z pokolenia na pokolenie jako uwiecznienie początku nowej rodziny. Z tego faktu, warto aby znaleźć czas i miejsce aby spotkać się z fotografem osobiście i na żywo zobaczyć jego prace. Fotografia ślubna stała się elementem nieodłącznym ślubu. Ta niezwykła pamiątka z tego wyjątkowego dnia będzie towarzyszyć przez całe życie jako uwiecznienie momentu i emocji, a przede wszystkim jest uwiecznieniem uczuć pomiędzy Parą Młodą.

 


 

Więcej informacji zaczerpnąć można z:

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *